категорії: блоґ-запис

У «Парку Київська Русь» подорожували крізь віки!

16-18 серпня у «Парку Київська Русь» відбувся наймасштабніший у Східній Європі захід реконструкції Древньої Русі часів раннього Середньовіччя – VІ Міжнародний мегафестиваль «Билини Древнього Києва ІХ-ХІ століть».

Понад 700 реконструкторів, ремісників, артистів з України, Росії, Білорусі, Литви, Молдови та тисячі глядачів з різних країн світу вирушили у подорож крізь віки. Гостям та учасникам фестивалю були представлені відтворені шедеври середньовічної архітектури – дерев’яні Михайлівські ворота Київського Дитинця та оборонна стіна «заборола».

Видовищними й захоплюючими були масові битви від клубів історичної реконструкції, богатирські забави, кінно-трюкові шоу та театралізовані постановки. Реконструктори влаштували ігри в лапту (праобраз бейсболу) та чемпіонат із хнефатафлу. Цю тактичну шашкову настільну гру в древніх билинах називають «золотими тавлеями».

У таборі реконструкторів був детально відтворений побут наших пращурів у ІХ-ХІ ст. Охочі відкрити секрети стародавніх ремесел чи змайструвати сувенір відвідали майстер-класи із прядіння, ткацтва на дощечках та на вертикальному станку, в’язання голкою, ліплення слов’янської кераміки, виготовлення музичних інструментів, лозоплетіння. Гостей та учасників навчали, як видувати бусини зі скла, виковувати вироби з металу, виготовляти кольчуги та ламелярні обладунки.

Відбулась також презентація унікальної колекції коней кращих світових історичних порід, зібраних у Конюшні князя Володимира в «Парку Київська Русь». Окрім того, серед відвідувачів заходу були розіграні подарунки від партнерів заходу: путівка на європейський тур "Містика Середньовіччя" від компанії «НВС Тревел Груп» та два квитки на унікальне екстремальне спортивно-розважальне шоу «BIGFOOT crash show», яке відбудеться 29 вересня 2013 року на арені «Льодового стадіону» в Києві.

Увечері гості побачили заворожливі видовища – масову нічну битву, вогняні шоу, святковий феєрверк та досхочу потанцювали на етно-дискотеці під виступи кращого гурту середньовічної музики «Сколот» (Росія).

Фестиваль «Билини Древнього Києва IX-XI століть» подарував захоплюючу подорож крізь століття!

Сайт «Парку Київська Русь»: http://www.parkkyivrus.com/