категорії: блоґ-запис

На байк-пікніку у «Парку Київська Русь» Середньовіччя та сучасність мірялись людськими та кінськими силами

13 липня до «Парку Київська Русь», де відтворюється Древній Київ, з’їхались витязі ХХІ століття – байкери, – аби влаштувати пікнік у середньовічному стилі. Захід організували Клуб Skulls MC Україна та «Парк Київська Русь». З байкерськими жартами та веселощами вів програму автор і актор «Студії Квартал 95» Олександр Пікалов.

У вітальному слові президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко сказав:

– Шановні байкери і гості заходу, саме таким, як Ви сьогодні маєте нагоду побачити у «Парку Київська Русь», був великий град Київ тисячу років тому, і можливо на такому ж коні, як зараз піді мною, їздив князь київський. У ньому одна кінська сила, та цього було достатньо, щоб завойовувати світ і змушувати поважати велику державу. Одна кінська сила перекочувала у диво техніки ХХІ століття, байки. Кожен, хто приїхав сюди на власних колесах, може порахувати, скільки таких сил містить його агрегат.

Президент Клубу Skulls MC Україна Сергій Миротворець підкреслив:

– Ми вдячні усім байкерам і гостям, які підтримують наше прагнення у популяризації історії, адже історія Київської Русі насправді легендарна. Нам є чому вчитись, чим пишатись. Ми будемо дуже вдячні всім, хто після сьогоднішнього заходу захоче зазирнути у своє минуле і дещо переосмислити у майбутньому.

Вісім десятків «залізних коней» різних моделей, від вітчизняного «Дніпра» до легендарних «Харлеїв», пророкотали через середньовічне місто і вишикувались під його стінами. Вони весело підморгували фарами відвідувачам, які із зацікавленістю розглядали й фотографували бойових товаришів байкерів. Тим часом їхні господарі відпочивали, змагались у силових конкурсах, брали участь у слов’янських розвагах, ласували байкерським пловом та безалкогольним пивом.

Про байкерів, їхніх «залізних друзів» та уклад життя розповів віце-президент Клубу Skulls MC Україна Роман Самурай:

– Байк – це величезне задоволення, віддушина у буднях, у найтяжчих життєвих ситуаціях. Звук двигуна мотоцикла – це найсолодша пісня, яку чує байкер у своєму житті. Чоловік залишається вічно молодим, доки він сидить у сідлі мотоцикла. У «Парку Київська Русь» відтворюється історія наших предків, нащадками яких ми є і на чиїй землі ми живемо. На наших жилетах є нашивки: на спині – «Україна», а під серцем – «Київ». Вони промовисто засвідчують наше походження і те, що ми пишаємось своєю Батьківщиною.

Серед крутих і затюнінгованих байків виділявся один цікавий експонат. Одразу і не вгадаєш: приїхав він з минулого чи майбутнього. Секрети диво-машини відкрив її автор – Микола, водій із Бориспільського району (Київщина):

– Мені завжди хотілось чогось незвичного, не такого, як у всіх. Купити таке не вдавалось, тому ми з товаришем, якого звуть Олександр, зробили ось такий трайк (триколісний мотоцикл – авт.). Трудились ми над ним півтора року, робили його «з нуля. Збирали трайк по частинах, наприклад, його поміст, чи так звана «палуба», зроблені із пшеничної віялки, колеса – від «джипа».

Байкери та гості Парку змагалися у армреслінгу, надуванні повітряних куль, підніманні пивних кегів, перегонах по «серпантину» та інших конкурсах. Переможці змагань отримали смачну винагороду – плов, який на відкритому вогні з телятини, особливого рису, з додаванням барбарису та приправ готував байкер Аслан. «Я родом із Узбекистану, і ми вже давно у нашій компанії готуємо плов, це вже стало нашою «фішкою». Один казан страви – а це 20-30 порцій – готується близько чотирьох годин, – розповів він. – Звісно, плов, як і український борщ, у кожного кухаря – особливий. Байкерський – також особливий».

Також цього дня на ристалищі Парку відбулися лицарські бої у рамках Міжнародного турніру з історичного бою «Витязь Київського Дитинця». Бійці команди «Аркона» (Київ, Вінниця) та альянсу «ДЗХ-2» (Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків). Перемогу здобув альянс «ДЗХ-2».

А ще відвідувачів Парку розважали постановки театру «Парк Київська Русь» та майстерні трюки на конях у виконанні княжих вершників. Гості також побачили унікальну колекцію коней найкращих світових історичних порід. Тож у відвідувачів «Парку Київська Русь» була чудова нагода влаштувати колоритну фотосесію з вишуканими породистими конями та крутими сталевими конями – байками.

Увечері відбулось запалювання байкерського вогнища, стрільба з требуше палаючими ядрами та святковий феєрверк.

 

Більше інформації на сайті «Парку Київська Русь»: http://www.parkkyivrus.com/